Přeskočit na obsah

Zážitky pro každý den

Léto

Prožijte desatero zážitků v Orlických horách a Podorlicku

Vyjet na kole až na vrchol Orlických hor

Vyjeďte na kole až na vrchol Orlických hor a užijte si nádherný pohled na okolní krajinu „Královská hřebenová“

Projet se na bruslích podél toku Orlice

Nenechte si ujít jedinečnou šanci a projeďte na in-linech desítky kilometrů překrásným údolím řeky Tiché Orlice a Třebovky - zkuste „Královský in-line“

Sjet s přáteli řeku

Řeky Tichá a Divoká Orlice nabízejí vodácké vyžití jak pro začátečníky, tak pro náročné vodáky. Zkuste například „Aktivní vodácký víkend na Tiché Orlici“ s doplňkovým programem.

Zvýšit si hladinu adrenalinu

Odhoďte strach a zavítejte do jednoho z našich „adrenalinových center“. Zkuste například lanovou dráhu, čtyřkolky, sjezd na terénních tříkolkách nebo koloběžkách, travní sjezdovku a mnoho dalších aktivit, které vám jistě zvednou hladinu adrenalinu.

Vyrobit si něco na památku

Navštivte některou z místních „řemeslných dílen“, kde na vlastní oči shlédnete nejen samotné řemeslo, ale také si můžete pod odborným dohledem vyrobit například vlastní ozdobu z kůže, keramiku, pamětní minci a mnohé další.

Ochutnat místní piva a regionální potraviny

Místní producenti vám nabízejí kvalitní a chutné potraviny. Ochutnejte jídlo i pití z Orlických hor a Podorlicka. Navštivte některého z našich „regionálních producentů“, nebo ochutnejte piva z našich „pivovarů“. 

Poznat svět ze sedla koně

I na Orlické hory a Podorlicko je nejkrásnější pohled ze sedla koně. Když se k tomu přidá také síť hypotras, příjemné ubytování na statku či v tee-pee, nebo westernová show jistě prožijete dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků. Pokud jste obdivovatele koní, milovníci čisté přírody a klidu využijte naší širokou nabídku „agroturistiky“.

Navštívit podzemí roku 1938

Pokud jste milovníky vojenské historie, jistě navštívíte „unikátní systém opevnění„ zbudovaný po vzoru francouzské Maginotovy linie v letech 1936 – 1938.

Poznat krásy Orlických hor a Podorlicka z výšky

Nebojte se výšky, zkuste „vyhlídkový let“ a užívejte si pohled na překrásnou přírodu a zajímavosti pod vámi.

Prožít noc na zámku

Dopřejte své partnerce pocit býti na chvíli princeznou a vezměte ji na romantickou "noc na zámku". Kromě klasických prohlídek je zde pro vás připraven i Zámecký hotel.

 

Rozšiřte si své zážitky během zimy

Tušíte, co je mushing? A slyšeli jste o jednom z nejtěžších evropských závodů psích spřežení nazvaném Šediváčkův long?

Už jste vyzkoušeli freestylové lyže? Chcete vidět neuvěřitelné skoky na lyžích v rámci akce O´Neill Freeski Soldiers ?

Chtěli byste se doslova prolétnout na lyžích ? A teď nemyslíme ze skokánku. Pokud ne, pak pro vás tu je snowkiting, který je jedním z druhů powerkitingu.

Jízdu na lyžích, aniž by vás někam vytáhl vlek či jste se museli odrážet hůlkami, zažijete při psím či koňském skijöringu nebo motoskijöringu.

Šediváčkův long.

rop eu
nahoru